samiya
روانشناسي تخصصي

 

ميل جنسي يكي از لذت بخش ترين لذت هاي انسان است در عين حال اگر افراد نحوه ارضا اين نياز را ندانند يا به شيوه غلط به اين نياز خود پاسخ دهند باعث اضطراب  و ساير مشكلات روحي و رواني در آن ها مي شود در انسان آميزش جنسي يعني ورود اندام تناسلي مرد به  اندام تناسلي زن . در خيلي از جوامع قديم رابطه جنسي داراي معاني برجسته مذهبي بوده ‌است و معمولاً از مثال حاصل خيزي و باروري استفاده مي شده است .

به نقل از سايت مشاوره جنسي فيليا ، رابطه جنسي يعني نزديكي و برقراري رابطه سكسي بين دو غير هم جنس كه باعث لذت جنسي مي شود . در زنان اعضا درگير در رابطه جنسي بسيار پراكنده است است ولي اعضا اصلي دستگاه تناسلي زن يا همان واژن است و در مردان اين نام مجاز نمي باشد تناسلي مردانه و بيضه ها هستند .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۱:۲۰ ] [ samiya ] [ نظرات (0) ]

 

اختلالات خوردن دسته اي از مشكلات رواني هستند كه در آن ها مسئله خوردن مطرح است در اخــتلالات تغذيه و خــوردن ، فكر زياد در مورد غذا ، وزن  و الگوهاي غلط خوردن باعث مشكلاتي از لحاظ تغذيه اي و پزشكي براي فرد مي شود .

به نقل از سايت آموزش مهارت هاي زندگي فيليا ،  اختلالات خوردن و تغذيه به چند نوع تقسيم مي شوند ، از جمله اين اختلالات مي توان به اختلال مصرف غذاي دوري جو يا محدود كننده ، اختلال هرزه خواري ، اختلال نشخوار ، اختلال بي اشتهايي عصبي ، اختلال پرخوري عصبي ، و پرخوري اشاره كرد . علائم انواع اختلالات تغذيه و خوردن بسته به نوع اختلال با يكديگر بسيار متفاوت است . سن شروع اختلالات تغذيه و خوردن در پرخوري معلوم نيست ،  بي اشتهايي عصبي و پرخوري عصبي در نوجواني و بقيه اختلالات تغذيه و خوردن در كودكي شروع مي شود .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 
 
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۱:۱۸ ] [ samiya ] [ نظرات (0) ]

 

طلاق عاطفي به زماني گفته مي شود كه زن و مرد بدون هيچ علاقه و هدف مشتركي زير يك سقف زندگي مي كنند ولي اقدام به طلاق قانوني نمي كنند . مهم ترين نشانه طلاق عاطفي اين است كه زوجين در تنهايي آرامش بيشتري دارند . 

به بيان سايت مشاوره خانواده فيليا ، نشانه هاي جدايي عاطفي شامل موارد زير مي باشد : 

زوجين براي حل كردن مسائل با هم صحبت نمي كنند .

مسائل مهم زندگي مشتركشان را به دوستان و خانواده مي گويند . 

بيشتر وقتشان را به جاي همسر با دوستانشان مي گذرانند 

براي همديگر وقت نمي گذارند 

معاشقه و رابطه جنسي شان كم شده است 

در خانه خودشان را فرزندانشان مشغول مي كنند 

به يكديگر بي اعتماد هستند 

حرف مشترك و تفريح مشترك ندارند 

 

ببريا مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/340/نشانه-ها-و-علائم-طلاق-عاطفي.html

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۴:۰۹ ] [ samiya ] [ نظرات (1) ]

 

در نابهنجاري هاي جنسي به جاي اين كه فرد بالغ دنبال رابطه جنسي رضايت بخش با شريك جنسي باشد تمايل دارد با كودكان ، موضوعات غير انساني مانند تحريك شدن با كفش زنانه ، تحريك جنسي و ارضا مي شود . هم چنين تمايل به آزار و اذيت شريك جنسي خود دارد .

به نقل از سايت مشاوره جنسي فيليا ، انواع نابهنجاري هاي جنسي شامل ؛ اختلال تماشاگري جنسي ، عورت نمايي ، مالش دوستي ، مازوخيسم جنسي ، ساديسم جنسي ، بچه بازي ، يادگارپرستي و مبدل پوشي جنسي است . علائم انواع نابهنجاري هاي جنسي بسته به نوع مشكل بسيار متفاوت است . سن شروع و شيوع نابهنجاري هاي جنسي در هر مشكل با بقيه متفاوت است . براي اين كه فرد تشخيص اختلال نابهنجاري جنسي بگيرد بايد حداقل 6 ماه علائم آن اختلال نابهنجاري خاص را داشته باشد 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/316/نابهنجاري-هاي-جنسي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۱۴:۲۱ ] [ samiya ] [ نظرات (0) ]


روش هاي فرزندپروري
 بخشي از همه از رفتارهاي والدين هستند كه در موقعيت هاي زيادي نشان داده مي شوند و شرايط فرزندپروري پايدار و با ثباتي را به وجود مي آورند .

به استناد سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، چهار سبك فرزندپروري وجود دارد كه در ادامه به طور خلاصه به آنها اشاره مي كنيم :

فرزندپروري مقتدرانه : والدين مقتدر با فرزندشان صميمي هستند و ارتباط نزديكي با فرزندشان برقرار مي كنند و در عين حال كنترل قاطعانه و در حد معقولي نسبت به فرزند خود دارند . اين والدين به تدريج به كودك استقلال داده و اجازه مي دهند در زمينه اي كه آمادگي اش را دارد خودش تصميم بگيرد .

فرزندپروري مستبدانه : اين والدين بسيار سرد و دستور دهنده هستند . خودشان تصميم مي گيرند و انتظار دارند هر تصميمي كه گرفتند فرزندشان نيز بي چون و چرا از آن اطاعت كند و اگر كودك سرپيچي كند تنبيهش مي كنند .

فرزندپروي آسان گير : اين والدين صميمي و بي توجه هستند . قانون خاصي براي فرزندشان وضع مي كنند و اجازه مي دهند هر كاري ميخواهند بكنند .

فرزندپروري بي اعتنا : اين نوع تربيت " غفلت " ناميده مي شود ، اين والدين اغلب افسرده بوده و از فرزندان خود جدا هستند و به قدري غرق در فشار خانوادگي هستند كه وقتي براي فزندشان ندارند .  

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/208/روش-هاي-فرزند-پروري-و-تاثيرات-آن-بر-كودك.html


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۰:۱۵ ] [ samiya ] [ نظرات (0) ]


تغذيه نوزاد از شير مادر
 در اوايل زندگي اهميت بسيار زيادي در رشد كودك دارد ، زيرا شير مادر منبعي بسار غني از موادي است كه نوزاد براي رشد به آنها نياز دارد .

به بيان مشاوره روانشناسي تلفني فيليا شير دادن هم براي نوزاد اهميت دارد و هم براي مادر مفيد است از جمله فوايدي كه براي نوزاد دارد محافظت از او در برابر بيماري هاست زيرا شير مادر حاوي ماده اي است كه از نوزادان در برابر عفونت ، بيماري هاي گوارشي ، آسم و آلرژي محافظت مي كند .

يكي از فوايدي كه شير دادن به نوزاد براي مادر دارد اين است كه به ميزان زيادي از ابتلا به اضطراب و افسردگي پس از زايمان جلوگيري مي كند .

 

براي مطالعه متن كامل مقاله به لينك زير مراجعه نماييد :

 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/258/تغذيه-نوزاد-از-شير-مادر-و-اهميت-آن.html


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۹:۳۴ ] [ samiya ] [ نظرات (0) ]


پاداش كلامي يكي از بهترين تشويق ها است و در هر سني مي توان از آن استفاده كرد  . تشويق زباني ساده ترين نوع پاداش است و به راحتي مي توان آن را انجام داد . در پاداش كلامي  به كودكان بهتر است دقيقاً و با جزئيات رفتار كودك را توصيف كنيد و بعد با زبان و گفتار كودك را تحسين كنيد .

به نقل از سايت روانشناسي كودك فيليا  پاداش كلامي يكي از انواع پاداش به كودكان است . تشويق زباني يعني تحسين و تشويق كودك با كلام و گفتار . از ويژگي هاي پاداش كلامي به كودكان مي توان به موارد زير اشاره كرد : تشويق زباني را با رفتار مناسب كودك همراه كنيد . هم چنيين تقويت كلامي بايد متناسب با سن كودك باشد .  هم چنين هنگام تشويق گفتاري خلاقيت داشته باشيد .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/250/پاداش‌-كلامي-به-كودكان.html


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۸:۴۸ ] [ samiya ] [ نظرات (0) ]


هرچند همه فرزندان در يك خانواده زندگي مي كنند اما خصوصيات شخصيت فرزندان با هم تفاوت دارد مثلاً  فرزندان اول تشنه قدرت هستند و اضطراب آن ها بيشتر است يا مثلاً  فرزندان دوم معمولاً مسير متفاوتي با فرزند اول در زندگي طي مي كند .

به نقل از سايت آموزش مهارت هاي زندگي فيليا ، فرزندان اول گذشته را دوست دارند ، نسبت به بقيه فرزندان اضطراب بيشتري دارند ، قدرت طلب و جاه طلب هستند . و افراد مسوليت پذيري هستند . فرزندان دوم همواره با بچه اول رقابت مي كنند و زودتر شروع به صحب كردن مي كنند . فرزند وسط آرام ، است . دوست دارد همه اعضاي خانواده از او راضي باشند . هم چنين آدم منعطف و مستقلي است .  فرزند آخر ممكن است آدم بي مسوليت و وابسته باشد يا برعكس بقيه فرزندان به صورت باورنكردني مسير پيشرفت را طي كند . تك فرزندان بانظم ، مسوليت پذير ، پرتوقع ، و خودخواه هستند

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/211/رابطه-ترتيب-تولد-و-شخصيت-فرزندان.html


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۵:۳۰ ] [ samiya ] [ نظرات (0) ]


افسردگي يكي از شايع ترين اختلالات رواني است . همه افراد در زندگي خود سختي و غم و اندوه را تجربه مي كنند ولي اين احساسات مدت زيادي دوام نمي آورند و پس از يك يا چند روز از بين مي روند ، وقتي  اين غم و اندوه مشكل ساز مي شوند كه بيشتر از دو هفته ادامه داشته باشند و زندگي فرد را از حالت عادي خارج كنند ، در اين حالت است كه حس ناراحتي و غم تبديل به اختلال افسردگي مي شود.

به بيان سايت آسيب شناسي اختلالات رواني فيليا افسرگي به حالتي گفته مي شود كه فرد در آن احساس ناراحتي ، پوچي ، نااميدي و درماندگي مي كند و با تغييرات جسمي و فكري همراه است .

نشانه هاي اختلال افسردگي شامل موارد زير مي باشد و اگر فرد 5 مورد از آنها را در طي دو هفته به صورت مداوم داشته باشد يعني مبتلا به افسردگي است :  حالت روحي افسرده ، كاهش علاقه و اشتياق در بيشتر فعاليت ها ، كاهش يا افزايش وزن ، بي خوابي يا پرخوابي ،  تغيير در حركت و فعاليت ها ، خستگي ، احساس بي ارزشي و احساس گناه ، كاهش توانايي فكر كردن و تمركز كردن ، فكر كردن مداوم به مرگ و خودكشي . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كيند : 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/206/افسردگي-و-علائم-آن.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۰:۰۴ ] [ samiya ] [ نظرات (0) ]


 مرحله قطع شدن شيردهي مرحله حساسي براي كودك مي باشد و وي  را در خطر مشكلات جسمي و رواني قرار دهد ؛ بنابراين مادر بايد با فرآيند از شير گرفتن آشنا باشد .

بهترين زمان از شير گرفتن كودكان 24 ماهگي يا همان دو سالگي است .

به نقل از سايت روانشناسي كودك فيليا دو روش براي از شير گرفتن كودكان وجود دارد : روش از شير گرفتن ناگهاني : مادر به يك باره تصميم مي گيرد شير خوردن كودك را قطع كند . اين رو اصلا توصيه نمي شود زيرا مشكلات زيادي براي كودك به وجود مي آورد .

روش از شير گرفتن تدريجي  : در اين رو شير خوردن به تدريج كم مي شود و مادر به تدريج دفعات آن را كاهش مي دهد . اين روش تقريبا 35 روز زمان مي برد و  خطري براي كودك ندارد . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/255/از-شير-گرفتن-كودك-؛-سن-و-روش-مناسب.html


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۵:۱۰ ] [ samiya ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 26
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب